افسردگی مادر چه تأثیری بر اعضای خانواده دارد؟ مادر یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل بر روی سلامت فرزند می‌باشد. مسلم است که وقتی مادر شرایط روحی نامساعدی داشته باشد، فرزند نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. افسردگی مادر از همان دوران بارداری تأثیرات خود را بر روی جنین می‌گذارد و باعث اختلال در رشد جسمی و روانی کودک می‌شود. همچنین افسردگی مادر بر روی رفتار، روان و تعاملات اجتماعی فرزندش تأثیر می‌گذارد و در نهایت باعث می‌شود که احتمال مبتلا شدن به اختلالات روانی در کودک افزایش یابد. مادران افسرده به دلیل علاقه‌ای که به فرزندشان دارند، نسبت به سایر بیماران تمایل بیشتری به درمان نشان می‌دهند و به سرعت بهبود می‌یابند. افرادی که مادر افسرده ای داشته اند نیز می‌توانند با کمک گرفتن از روانشناس، باورهای خود را تغییر دهند و در جهت زندگی شاد گام بردارند. در ادامه مقاله به بررسی کامل افسردگی مادر می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه افسردگی مادر می‌توانید با مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: افسردگی مادر 


کانون مشاوران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عفاف نامه طراحی وب سایت پويا منصفي چیزآ فروش ابزار برقی پزشکی راستین بوته دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. معرفی کالا